Ruszaj Serwis rowerów i skuterów
Serwis i sprzedaż
rowerów i rowerów elektrycznych
Tarnów, Łukanowice 230 tel. 509 655 050

Rowery elektryczne

CO TO JEST ROWER ELEKTRYCZNY?
To klasyczny rower dodatkowo wyposażony w elektryczny system wspomagania. System elektryczny składa się z silnika, akumulatora i sterownika. System wspomagania umożliwia jazdę bez wysiłku. Jego zalety docenisz zwłaszcza podczas jazdy pod górkę.

JAK DZIAŁA WSPOMAGANIE?
W momencie, kiedy zaczniesz pedałować jak na zwykłym rowerze, silnik zostanie automatycznie włączony i wspomoże Twój wysiłek. Sterownik doda odpowiednią moc silnika w zależności od tego, jak Ty pedałujesz. Jeżeli pedałujesz szybciej, silnik wspomoże Twój wysiłek mocniej. Jeżeli przestaniesz pedałować, to silnik automatycznie zostanie wyłączony. System wspomagania możesz oczywiście kiedykolwiek wyłączyć i możesz jechać jak na zwykłym rowerze.
System wspomagania jest bardzo wydajny, nawet na ostrych podjazdach wyjedziesz z łatwością!

CZY POTRZEBUJĘ PRAWA JAZDY? CZY MUSZĘ REJESTROWAĆ ROWER ELEKTRYCZNY?
Prawo jazdy niepotrzebne. Według legislatywy rower elektryczny jest zwykłym rowerem.
Nie jest konieczne rejestrowanie pojazdu, ani jego ubezpieczanie - koszty posiadania roweru elektrycznego w niczym nie różnią się od kosztów posiadania zwykłego roweru.

TANIO I EKOLOGICZNIE - ROWER SZYBSZY, NIŻ SAMOCHÓD
Bez stania w korkach, w mieście jest rower elektryczny szybszy od samochodu. Nie ma także kłopotów z parkowaniem czy wjazdem do obszarów z ograniczeniem poruszania się pojazdami spalinowymi.
Ze względu na bardzo niski koszt użytkowania, rower elektryczny jest idealny dojazd do pracy, na zakupy czy na przejażdżki.

ILE PRZEJADĘ NA JEDNYM ŁADOWANIU I ILE MNIE TO KOSZTUJE?
Zasięg 40 – 160 km na jedno ładowanie, zasięg jest zależny od pojemności akumulatora, profilu trasy, wagi rowerzysty itd. Szacunkowy koszt przejechania 100 kilometrów to 2zł - kwota nieporównywalna z przejazdem samochodem lub nawet motocyklem.